Prawdziwi ludzie - prawdziwe historie 2017
Wydanie specjalne wybranych reportaży zrealizowanych w Redakcji Fundacji „Głos Ewangelii” w roku 2017. Każdy reportaż to podróż pełna odkryć i nowych zrozumień świata. Przewodnikami w tej podróży będą barwni bohaterowie, którzy choć czasem zawstydzają, to zawsze dodają otuchy, uczą wdzięczności i wzruszają. Gorąco polecamy!
Wydanie specjalne wybranych reportaży zrealizowanych w Redakcji Fundacji „Głos Ewangelii” w roku 2017. Każdy reportaż to podróż pełna odkryć i nowych zrozumień świata. Przewodnikami w tej podróży będą barwni bohaterowie, którzy choć czasem zawstydzają, to zawsze dodają otuchy, uczą wdzięczności i wzruszają. Gorąco polecamy!
Przewodnik po reportażach na płycie
Prawdziwi ludzie – prawdziwe historie 2017
1. Metr nad ziemią
Siergiej, były marynarz radzieckiej floty, miał kiedyś 170 centymetrów wzrostu. Pracował w 30-stopniowym mrozie, odmroził sobie ręce i nogi. W szpitalach brakowało właściwej opieki. W ciągu 10 lat Siergiej przeszedł 29 amputacji. Marzył tylko o tym, by nie obudzić się z narkozy. Potem zdarzył się cud.
2. Jak zatrzymać wodospad (PRIX EUROPA 2017)
Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazywały, że jeśli czegoś nie zrobi, to jego dwaj nastoletni synowie zmarnują sobie życie. Czuł się tak, jakby miał zatrzymać wodospad. Podjął wyzwanie i zawalczył o swoich synów.
3. Zostało tylko opakowanie
Ci którzy go znają, nie mogą się nadziwić jego przemianie. To tak jakby ktoś wymienił całe jego wnętrze i zostawił tylko zewnętrzną powłokę, opakowanie.
4. Chrześcijanie z Damaszku
Szachada wraz z żoną są uchodźcami z Syrii. Polscy chrześcijanie zapewnili im schronienie, jedzenie, a także zadbali o to, by nauczyli się języka polskiego i mogli podjąć pracę. Zarówno Syryjczycy jak i Polacy byli pełni obaw i niepewności. Możemy przyjrzeć się, jak zmieniły się ich relacje.
5. To jedno zdanie
Chłopiec w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zarażony najgroźniejszą odmianą żółtaczki. Lekarze nie pozostawiają złudzeń. Dają chłopcu miesiąc życia. Wbrew diagnozie, rodzice zabierają synka ze szpitala do domu. Po tygodniu choroba zatrzymuje się, a ordynator wszczyna proces sądowy przeciwko rodzicom dziecka. Cała historia ma miejsce w Australii.
6. Po tamtej stronie jest piekło
Młody chłopak w klasie maturalnej wdaje się w bójkę, podczas której trafia nożem przeciwnika. Wszystkie plany i marzenia przepadają. Trafia do więzienia, a tam odwiedza go tylko babcia, jedyny żyjący członek rodziny.
7. Rozdroża miłości
Ze swoim partnerem przeżył 30 lat. Dzisiaj opowiada o wyborach, wątpliwościach i swojej wewnętrznej walce.
8. Młody wilk 2
Historia jego życia przypomina zgrabnie napisany scenariusz filmu akcji. Po raz pierwszy spotkaliśmy go 17 lat temu. Zastanawiał się wówczas, czy poza śmiercią istnieje jakaś inna droga wyjścia z gangu. Co wydarzyło się w jego życiu w ciągu tego czasu?
9. Wyśniony dom
Mężowi na samym początku małżeństwa śni się, że w domu, z którego pochodzi jego żona, jest mnóstwo dzieci. W każdym pokoju, a także na strychu w nowo dobudowanych pokojach mieszkają dzieci. Reporter przybywa do ich domu, kiedy mija ponad 15 lat od tego snu.
10. Cud na wyciągnięcie ręki
Paweł Stadniczenko na co dzień trenuje najwybitniejszych polskich zawodników tenisa ziemnego. Bezinteresownie wspiera uzależnionych i bezdomnych, pomagając im wrócić do życia w społeczeństwie. Na swojej drodze spotyka młodego chłopaka, swojego imiennika, któremu terapeuci nie dawali szans na wyjście z uzależnienia.
11. Katia
Katia urodziła się przed wojną w Wielkopolsce, jako córka Polaka i Niemki. Rodzice byli zamożni i zaradni. Mieli swoją restaurację. Jej sielskie życie kończy się z chwilą wybuchu wojny. Ojciec nie wraca do Polski z rejsu Batorym, gdzie był kucharzem. Zostaje w Anglii. Katia wraz z matką, by przeżyć, podpisują listę folksdojcza. Nigdy nie współpracują z okupantem. Po wyzwoleniu obie doświadczają represji ze strony Polaków i Rosjan. Gdy Katii udaje się przedostać wraz z nowo poślubionym mężem do Australii, po raz pierwszy doświadcza wolności. Życie jednak znów zaskakuje.
12. Czekam na te słowa całe życie.
Grzegorz dowiaduje się o „Domu Łazarza”, miejscu dla ludzi, których przekreślono. Dokonując podsumowania swojego dotychczasowego życia, stwierdza, że nic dobrego w życiu nie zrobił. Chwyta gitarę, wsiada bez biletu do pociągu Intercity i rusza w podróż w kierunku Krakowa…
13. Nigdy Cię nie zostawię
Był sześciolatkiem, gdy ojciec ich zostawił. Po latach wraz ze swoim synem odwiedza rodzinny grób. Spotykają tam mężczyznę. Pada pytanie: „Tato, kim był ten pan?”
14. Jestem twoim ojcem
Dorosła już Monika odwiedza swojego brata. Podczas odwiedzin poznaje człowieka, który oznajmia, że jest jej ojcem. To co usłyszała, nie daje jej spokoju. Postanawia spotkać się z mężczyzną…
15. Dar inaczej zapakowany
Nick Vujicic urodził się z rzadką chorobą, znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Nick prowadzi szkolenia i seminaria na całym świecie, mówiąc o niepełnosprawności, wierze w Boga, motywując i dając nadzieję.
16. Kościół w potrzebie
Kierunkiem wyjazdów misyjnych księdza Mariusza Boguszewskiego od kilku lat jest Liban i Syria – kraje, w których dochodzi do brutalnych prześladowań chrześcijan. Misjonarz stara się przedstawić jak najrzetelniej trudne relacje między chrześcijanami i muzułmanami żyjącymi w tych krajach. Na uwagę zasługuje również jego niecodzienne spojrzenie na problem chrześcijańskich uchodźców przybywających do Europy.
MP3
numer katalogowy: | CDA/0473 |
format: | mp3 |
rok wydania: | 2017 |