Wyszukiwarka

działy numery katalogowe
tytuły autorzy Znajdź
 

Pobierz ofertę nowości
księgarni w pliku PDF

Polecamy

Sonda

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, zapisz się na listę:

Mała książka o relacjach - Daniel Pastricak
Niemożliwe
Wytrwanie w czasie ucisku - Paul Estabrooks
Ratunek - Jim Cymbala
Ogień Jozjasza - Tahni Cullen
Książki i materiały drukowane  Nauczanie 

- 20%

Geneza życia - Wiesław Białecki


numer katalogowy: RN/0047
liczba stron: 440
format: 150x225 mm
oprawa: miękka
rok wydania: 2014
35.00 zł 28.00 zł
 
Zapytaj o większą ilość
Prześlij informacje o tej pozycji do:  
„Tak więc z wojny natury, głodu i śmierci, jesteśmy w stanie poczęcia najbardziej wzniosłych przedmiotów, a mianowicie, produkcji zwierząt wyższych (czyli człowieka)...”. W konkluzji do swojego dzieła „O pochodzeniu gatunków” przedstawiającego ewolucję życia, Karol Darwin użył powyższego stwierdzenia, z którego wynika pogląd, że człowiek jest niczym innym niż produktem (przedmiotem) lub wyżej wykształconym zwierzęciem, a proces ewolucji jest jego stwórcą.
Pogląd ten jednak współcześnie został podważony przez wybitnego amerykańskiego biochemika, dra Michaela J. Behe, który w swojej książce „Czarna skrzynka Darwina” stwierdził, że kiedy spojrzymy na świat na poziomie molekularnym, trudno jest zastosować w nim mechanizmy ewolucji, gdyż ta nie potrafi wytłumaczyć tego kompleksowego życia, niezależnego od kompletnych form organizmów i ich organów, bez istnienia inteligencji i udziału inteligentnego projektowania.
Jakkolwiek dzieło Behego zapoczątkowało wśród liberalnych naukowców ruch inteligentnego projektu, pogląd ten nadal nie rozstrzyga pochodzenia życia i wymaga dalszych badań. Choć teza inteligentnego projektu oparta jest na nauce, to jednak w ogólnym założeniu posiada cechy bliskie do poglądu na genezę życia i człowieka, wyznawanego przez fundamentalnych chrześcijan i opartego na zapisie biblijnym, który objawia Boga jako Stwórcę, a którego można określić jako Inteligentnego Projektanta.
Zatem, czy kryterium prawdziwości chociaż jednego z tych trzech poglądów może dać odpowiedź na trzy podstawowe egzystencjalne pytania: skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy i jakie jest znaczenie naszego życia?
Autor tej książki, uwzględniając najnowsze osiągnięcia współczesnych badań naukowych i zapisu biblijnego, próbuje dać odpowiedzi na te intrygujące pytania. Ponadto przedstawia i omawia światopoglądy współczesnej ludzkości uformowane na podstawie wiary w te różniące się egzystencjalne poglądy, będące czynnikami w kształtowaniu współczesnego świata.

Komentarze (dotyczące książki / przedmiotu):

Jeżeli posiadasz już konto zaloguj się i zwiększaj punkty za komentarze. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować.
Dodaj swój komentarz:

Autor:
E-mail:
(tylko w celu weryfikacji, pole to nie będzie widoczne dla innych)
wpisz kod
Wpisz kod:

Tutaj mozesz polecic znajomym wybrana pozycje, w tym celu wypelnij ponizszy formularz:

Pozycja:  Geneza życia - Wiesław Białecki
E-mail:  *
Podpis:  *
Wyślij
* pola obowiązkowe

Inne pozycje w dziale Nauczanie:

Wojna bogów

Wojna bogów

23.00 zł
 
Bezpieczne płatności internetowe:
Bezpieczne płatności internetowe
Księgarnia Jack.pl
ul. 3 Maja 49A, 43-450 Ustroń
tel. +48 783 999 737
biuro(at)jack.pl
więcej »
Największa księgarnia chrześcijańska w Polsce! Wykłady, nauczanie, DVD, muzyka chrześcijańska, muzyka liturgiczna, gadżety chrześcijańskie, akcesoria dla Zborów, Kościołów!