Wyszukiwarka

działy numery katalogowe
tytuły autorzy Znajdź
 

Pobierz ofertę nowości
księgarni w pliku PDF

Polecamy

Sonda

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, zapisz się na listę:
            Rabat
   
min. 50%
Niech cię nie oszuka żaden człowiek
Pukając do drzwi, otwierając serca
Laska Pasterza 2000
Potwór w szafie
Wierni do końca

Książki i materiały drukowane  Studiowanie Biblii  Pozostałe 

Często się słyszy - Tim Hegg


numer katalogowy: AP/0396
ISBN: 9788394514211
liczba stron: 191
format: 16x23,5 cm
oprawa: twarda
rok wydania: 2017
35.00 zł
 
Zapytaj o większą ilość
Prześlij informacje o tej pozycji do:  

W książce tej Tim Hegg starannie analizuje liczne fragmenty Pism Apostolskich (Nowego Testamentu), często błędnie cytowane bądź interpretowane przez chrześcijaństwo głównego nurtu. Wyniki prac badawczych Tima Hegga dowodzą, że ani słowa Mesjasza, ani Jego apostołów w żaden sposób nie potwierdzają teologii przeciwstawiającej się Torze (Prawu Mojżeszowemu). Autor udowadnia, iż przy każdej okazji podkreślali Oni ważność Tory dla tych wszystkich, którzy wyznają Jeszuę (Jezusa) jako swego Pana i Zbawiciela niezależnie od czasów w których żyją.   

Przedmowa
Szalom w świętym imieniu Jeszua – naszego Mesjasza i Zbawcy! Dziękuję Ci za nabycie książki Często się słyszy. Mam nadzieję, że to studium będzie pomocne w Twoich rozważaniach biblijnych i w odkryciu wielu „wspaniałości” Bożego Prawa, czyli Tory (Psalmów 119:18). Być może powodem, dla którego otwierasz tę książkę, jest pytanie: czy Tora została unieważniona, czy też pozostaje pełnym miłości, Bożym zbiorem wskazówek dla Jego dzieci, czyli tych, którzy przez wiarę w Jego Syna, Jeszuę, narodzili się na nowo, stając się członkami Jego rodziny. Właściwie napisałem tę książkę w odpowiedzi na przeważające obecnie nauczanie, że Tora lub inaczej „Prawo Boże” zostało unieważnione i dlatego jest mniej lub bardziej oderwane od życia wiary wyznawców Jeszuy. Podstawowym celem tego studium jest poprowadzenie Czytelnika z powrotem do natchnionego Słowa Bożego – Pisma Świętego i czytania go w jego kontekście historycznym. Mam nadzieję, że wczytując się w biblijne teksty, których autorami byli ludzie „natchnieni Ruach ha-Kodesz” (Duchem Świętym, por. 2. Piotra 1:21) odkryjesz, że Boży zamiar względem Tory nie był ograniczony do jakiegoś okresu czasu, ale że miała ona być pełną Bożej miłości nauką sprawiedliwości dla Jego ludu po wszystkie wieki. Kiedy wyznajemy Jeszuę, jako naszego Zbawiciela, dochodzimy do uznania wiecznego charakteru Tory i zaczynamy żyć według jej zasad, włączając jej przykazania w nasze codzienne życie. W związku z tym zdarza się często, że inni zaczynają myśleć, iż nie wierzymy już w „zbawienie z łaski przez wiarę”, ale że w to miejsce przyjęliśmy „zbawienie z uczynków”. Nic bardziej mylnego. Im pełniej uznajemy znaczenie Bożej Tory, starając się przestrzegać przykazań w niej zawartych, tym lepiej rozumiemy i doceniamy ponadczasową wartość Bożej łaski, ofiarowanej nam za darmo w osobie Bożego Syna, naszego Mesjasza Jeszuę, Tego, który poprzez swoją śmierć na krzyżu jako Jedyny mógł zapłacić cenę za nasze grzechy. Obchodząc Szabat i Święta Biblijne, uczestniczymy w tej „historii odkupienia”. W nowy i żywy sposób poznajemy niewypowiedziany dar zbawienia, którym Bóg w swoim miłosierdziu obdarował nas poprzez Swego Syna, Jeszuę. 10 często się słyszy: część I Otwórz zatem wspólnie ze mną Biblię, czytając i rozważając kolejne części niniejszego studium. Modlę się, abyś jak król Dawid odkrył Torę jako coś „bardziej pożądanego niż złoto” i „słodszego niż miód” (Psalmów 19:11). 

Tim Hegg Założyciel
TorahResource

TIM HEGG uzyskał następujące stopnie na wyższych uczelniach amerykańskich: w roku 1973 – licencjat w dziedzinie nauk humanistycznych (Bachelor of Arts) na Uniwersytecie Cedarville (Cedarville, Ohio) na kierunkach muzycznym i biblijnym (główne) oraz filozoficznym (poboczny). W roku 1976 – licencjat, a w roku 1980 – magisterium (oba z najwyższą notą) w dziedzinie teologii w Northwest Baptist Seminary (Tacoma, stan Waszyngton).   Tim i jego żona Paulette są szczęśliwymi małżonkami (od ponad 40 lat), rodzicami czworga dzieci (dwóch synów i dwóch córek) i dziadkami sześciorga wnucząt.

Spis treści
CZĘŚĆ I
Przedmowa
Wprowadzenie do części I
„Jeszua łamał Szabat”
„Tora jest brzemieniem”
„Prawo zostało wypełnione”
CZĘŚĆ II
Przedmowa
Wprowadzenie do części II
„Prawo nie jest duchowe”
„Prawo Jeszuy zastąpiło Prawo Mojżesza”
„My mamy Ducha... komu potrzebna litera?”
CZĘŚĆ III
Przedmowa
Wprowadzenie do części III
„Mojżesz przyniósł potępienie, a Jeszua łaskę”
„Dzieło Ducha rozpoczęło się w dniu Pięćdziesiątnicy”
„Paweł był wszystkim dla wszystkich”
CZĘŚĆ IV
Przedmowa
Wprowadzenie do części IV
„Prawo zostało dane ku potępieniu”
„Kościół zastąpił Izrael”
„Tora jest tylko dla Żydów”

Komentarze (dotyczące książki / przedmiotu):

Jeżeli posiadasz już konto zaloguj się i zwiększaj punkty za komentarze. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować.
Dodaj swój komentarz:

Autor:
E-mail:
(tylko w celu weryfikacji, pole to nie będzie widoczne dla innych)
wpisz kod
Wpisz kod:

Tutaj mozesz polecic znajomym wybrana pozycje, w tym celu wypelnij ponizszy formularz:

Pozycja:  Często się słyszy - Tim Hegg
E-mail:  *
Podpis:  *
Wyślij
* pola obowiązkowe

Inne pozycje w dziale Pozostałe:

Bezpieczne płatności internetowe:
Bezpieczne płatności internetowe
Księgarnia Jack.pl
ul. Ogrodowa 6, 43-450 Ustroń
tel. +48 783 999 737
biuro(at)jack.pl
więcej »
Największa księgarnia chrześcijańska w Polsce! Wykłady, nauczanie, DVD, muzyka chrześcijańska, muzyka liturgiczna, gadżety chrześcijańskie, akcesoria dla Zborów, Kościołów!