Wyszukiwarka

działy numery katalogowe
tytuły autorzy Znajdź
 

Pobierz ofertę nowości
księgarni w pliku PDF

Polecamy

Sonda

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, zapisz się na listę:
            Rabat
   
min. 50%
Niech cię nie oszuka żaden człowiek
Pukając do drzwi, otwierając serca
Laska Pasterza 2000
Potwór w szafie
Wierni do końca

Książki i materiały drukowane  Powieści 

Wędrówka Pielgrzyma - NOWE WYDANIE 2014


numer katalogowy: K00978
ISBN: 978-83-61536-03-1
liczba stron: 360
format: 15x20
oprawa: miękka
rok wydania: 2014
wydanie: 1
37.00 zł
 
Zapytaj o większą ilość
Prześlij informacje o tej pozycji do:  
 
NOWE WYDANIE - SIERPIEŃ 2014 - JUŻ W SPRZEDAŻY!   Książka Johna Bunyana „Wędrówka Pielgrzyma”, uznana za klasyczne działo literatury chrześcijańskiej, jest opowieścią o duchowych przeżyciach człowieka, który w pewnym momencie swojego życia pod wpływem Słowa Bożego doznaje przebudzenia własnego sumienia. Postanawia wyruszyć w niełatwą podróż w poszukiwaniu ratunku i wiecznego zbawienia. Przez Ciasną Bramę wkracza na niełatwą ścieżkę życia, na której walczy z wieloma przeciwnościami losu, ale wytrwale je pokonuje, by ostatecznie dotrzeć do bram Nowego Jeruzalem.

   Barwne obrazy i plastyczne opisy spotykanych przez bohatera postaci oraz bogata symbolika tworzą dzieło bezpośrednio przemawiające do wyobraźni i serca Czytelnika.

   Z tego względu XVII-wieczne dzieło stało się swego czasu najpoczytniejszą powieścią chrześcijańską w Anglii, a następnie zdobyła wielką popularność na całym świecie. Ciągle nie tracąc na aktualności, ukazała się w ponad stu językach i często jest wznawiana.

   Nowe, poprawione wydanie oddajemy również do rąk polskiego Czytelnika z nadzieją, że refleksje pod wpływem lektury zapadną głęboko do jego serca, wzbudzając pragnienie wiernego naśladowania Chrystusa w codziennym życiu.PATRONI MEDIALNI:
                     
 


Pielgrzymowanie jako przejaw religijności znane było już w starożytności (Egipt, Grecja i Rzym oraz Jerozolima czasów biblijnych), skąd przeniosło się na lata współczesne (sanktuaria światowe i europejskie, grób Jakuba w hiszpańskim Santiago de Compostela oraz groby Apostołów Piotra i Pawła w Rzymie). Na pielgrzymim szlaku nie może zabraknąć jasno określonego celu, samozaparcia, odwagi oraz wytrwałości w pokonywaniu przeszkód pątniczej wędrówki. Wymagania na pielgrzymim szlaku są zobowiązujące, rozbudzając równocześnie chęć natychmiastowego udania się w drogę. Szczególnemu wezwaniu poddał się bohater Wędrówki pielgrzyma, dla którego trakt trudnej drogi w poszukiwaniu wiecznego szczęścia znaczył o wiele więcej niż stagnacja, wygoda oraz bierne poddawanie się losowi.
 Recenzja książki na portalu granice.pl:

Wędrówka pielgrzyma to najsłynniejsze dwuczęściowe dzieło Johna Bunyana (po raz pierwszy opublikowane w 1678 roku), będące zarazem najsłynniejszą w historii literatury światowej alegorią, opisującą doświadczenia chrześcijańskiego życia, przedstawionego w barwnej narracji pielgrzymki z Miasta Zagłady na Górę Syjon. Ogromna ilość wydań, sprzedanych egzemplarzy oraz tłumaczeń na języki obce stawia lekturę wśród najbardziej znanych dzieł literatury angielskiej. Sięgający po nią czytelnik będzie miał okazję z uwagą prześledzić kolejne etapy pielgrzymiej wędrówki: począwszy od powolnego przenikania przez bezbarwną otoczkę codziennych spotkań, rozmów i rozwiązywania trudnych spraw; poprzez nader urozmaicone zmagania w drodze z jednego krańca jestestwa na drugi; aż do osiągnięcia celu – powitanie przez Jaśniejących i przyjęcie przez Emanuela u progu Niebiańskiego Grodu.


Akcja jest wartka i niezwykle zróżnicowana. Pierwsze i drugoplanowe postacie osób i duchów napawają tak pesymizmem, jak i optymizmem: kaznodzieja Ewangelista, mieszkający w Mieście Zagłady Uparty, powracający do domu Chwiejny, odźwierny Życzliwy, kierownik Targowiska Próżności Beelzebub, próbujący ominąć Wzgórze Trudów Pobożniś, służąca w Pałacu Pięknym Roztropna, a także obłudnik Gaduła, ławnik Wróg-Światła czy posiadający trzy piękne córki Adam Pierwszy - to tylko nieliczni z szerokiego grona heroicznych przedstawicieli świata żywych i umarłych.


Duchowe przeżycia bohatera Wędrówki pielgrzyma są czynnikiem budzącym ludzkie sumienia. Bogata symbolika przemawia do wyobraźni i serca. Zamieszczone w tekście liczne sigla biblijne kategoryzują dzieło, kierując czytelnika w stronę wartości chrześcijańskich. A ponieważ w codziennym życiu każdy z nas nieustannie podąża naprzód, ważne jest, by się nie zatrzymywać, tylko wiernie naśladować Chrystusa w zwykłej, szarej codzienności. Ta książka bez wątpienia jest w tym pomocna.
 

Komentarze (dotyczące książki / przedmiotu):

dodany: 28.09.2014, 20:11
~Paweł
Witam! Czy to jest stare tłumaczenie Józefa Prowera czy zupełnie nowe? Na czym polegały poprawki?

dodany: 13.10.2014, 10:46
~jack.pl
Jest to w dalszym ciągu tłumaczenie Józefa Prowera. Poprawki wiązały się głównie z przestawieniem szyku wyrazów, które wydawać by się już mogły zbyt archaiczne, stylistyka, wyeliminowanie błędów, nowy skład itp.

Jeżeli posiadasz już konto zaloguj się i zwiększaj punkty za komentarze. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować.
Dodaj swój komentarz:

Autor:
E-mail:
(tylko w celu weryfikacji, pole to nie będzie widoczne dla innych)
wpisz kod
Wpisz kod:

Tutaj mozesz polecic znajomym wybrana pozycje, w tym celu wypelnij ponizszy formularz:

Pozycja:  Wędrówka Pielgrzyma - NOWE WYDANIE 2014
E-mail:  *
Podpis:  *
Wyślij
* pola obowiązkowe

Inne pozycje w dziale Powieści:

Matrix Mesjasza
-25%

Matrix Mesjasza

34.90 zł 26.17 zł
 

Klienci zainteresowani tą pozycją kupują również:

Kalendarz zrywany Dobry Zasiew 2017

Kalendarz zrywany Dobry Zasiew 2017

7.99 zł
chwilowo brak
 
Kalendarz zrywany 2018 - dobry zasiew

Kalendarz zrywany 2018 - dobry zasiew

8.00 zł
chwilowo brak
 
Do ciebie

Do ciebie

1.00 zł
 
Życie Dla Bliźnich

Życie Dla Bliźnich

2.00 zł
chwilowo brak
 
Kalendarz Wyhacz! 2015

Kalendarz Wyhacz! 2015

7.00 zł
nakład wyczerpany
 
Bezpieczne płatności internetowe:
Bezpieczne płatności internetowe
Księgarnia Jack.pl
ul. Ogrodowa 6, 43-450 Ustroń
tel. +48 783 999 737
biuro(at)jack.pl
więcej »
Największa księgarnia chrześcijańska w Polsce! Wykłady, nauczanie, DVD, muzyka chrześcijańska, muzyka liturgiczna, gadżety chrześcijańskie, akcesoria dla Zborów, Kościołów!