Wyszukiwarka

działy numery katalogowe
tytuły autorzy Znajdź
 

Pobierz ofertę nowości
księgarni w pliku PDF

Polecamy

Sonda

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, zapisz się na listę:

            Rabat
   
min. 50%
Niech cię nie oszuka żaden człowiek
Pukając do drzwi, otwierając serca
Laska Pasterza 2000
Potwór w szafie
Wierni do końca

Książki i materiały drukowane  Powieści 

Wędrówka Pielgrzyma - NOWE WYDANIE 2014


numer katalogowy: K00978
ISBN: 978-83-61536-03-1
liczba stron: 360
format: 15x20
oprawa: miękka
rok wydania: 2014
wydanie: 1
37.00 zł
 
Zapytaj o większą ilość
Prześlij informacje o tej pozycji do:  
 
NOWE WYDANIE - SIERPIEŃ 2014 - JUŻ W SPRZEDAŻY!   Książka Johna Bunyana „Wędrówka Pielgrzyma”, uznana za klasyczne działo literatury chrześcijańskiej, jest opowieścią o duchowych przeżyciach człowieka, który w pewnym momencie swojego życia pod wpływem Słowa Bożego doznaje przebudzenia własnego sumienia. Postanawia wyruszyć w niełatwą podróż w poszukiwaniu ratunku i wiecznego zbawienia. Przez Ciasną Bramę wkracza na niełatwą ścieżkę życia, na której walczy z wieloma przeciwnościami losu, ale wytrwale je pokonuje, by ostatecznie dotrzeć do bram Nowego Jeruzalem.

   Barwne obrazy i plastyczne opisy spotykanych przez bohatera postaci oraz bogata symbolika tworzą dzieło bezpośrednio przemawiające do wyobraźni i serca Czytelnika.

   Z tego względu XVII-wieczne dzieło stało się swego czasu najpoczytniejszą powieścią chrześcijańską w Anglii, a następnie zdobyła wielką popularność na całym świecie. Ciągle nie tracąc na aktualności, ukazała się w ponad stu językach i często jest wznawiana.

   Nowe, poprawione wydanie oddajemy również do rąk polskiego Czytelnika z nadzieją, że refleksje pod wpływem lektury zapadną głęboko do jego serca, wzbudzając pragnienie wiernego naśladowania Chrystusa w codziennym życiu.PATRONI MEDIALNI:
                     
 


Pielgrzymowanie jako przejaw religijności znane było już w starożytności (Egipt, Grecja i Rzym oraz Jerozolima czasów biblijnych), skąd przeniosło się na lata współczesne (sanktuaria światowe i europejskie, grób Jakuba w hiszpańskim Santiago de Compostela oraz groby Apostołów Piotra i Pawła w Rzymie). Na pielgrzymim szlaku nie może zabraknąć jasno określonego celu, samozaparcia, odwagi oraz wytrwałości w pokonywaniu przeszkód pątniczej wędrówki. Wymagania na pielgrzymim szlaku są zobowiązujące, rozbudzając równocześnie chęć natychmiastowego udania się w drogę. Szczególnemu wezwaniu poddał się bohater Wędrówki pielgrzyma, dla którego trakt trudnej drogi w poszukiwaniu wiecznego szczęścia znaczył o wiele więcej niż stagnacja, wygoda oraz bierne poddawanie się losowi.
 Recenzja książki na portalu granice.pl:

Wędrówka pielgrzyma to najsłynniejsze dwuczęściowe dzieło Johna Bunyana (po raz pierwszy opublikowane w 1678 roku), będące zarazem najsłynniejszą w historii literatury światowej alegorią, opisującą doświadczenia chrześcijańskiego życia, przedstawionego w barwnej narracji pielgrzymki z Miasta Zagłady na Górę Syjon. Ogromna ilość wydań, sprzedanych egzemplarzy oraz tłumaczeń na języki obce stawia lekturę wśród najbardziej znanych dzieł literatury angielskiej. Sięgający po nią czytelnik będzie miał okazję z uwagą prześledzić kolejne etapy pielgrzymiej wędrówki: począwszy od powolnego przenikania przez bezbarwną otoczkę codziennych spotkań, rozmów i rozwiązywania trudnych spraw; poprzez nader urozmaicone zmagania w drodze z jednego krańca jestestwa na drugi; aż do osiągnięcia celu – powitanie przez Jaśniejących i przyjęcie przez Emanuela u progu Niebiańskiego Grodu.


Akcja jest wartka i niezwykle zróżnicowana. Pierwsze i drugoplanowe postacie osób i duchów napawają tak pesymizmem, jak i optymizmem: kaznodzieja Ewangelista, mieszkający w Mieście Zagłady Uparty, powracający do domu Chwiejny, odźwierny Życzliwy, kierownik Targowiska Próżności Beelzebub, próbujący ominąć Wzgórze Trudów Pobożniś, służąca w Pałacu Pięknym Roztropna, a także obłudnik Gaduła, ławnik Wróg-Światła czy posiadający trzy piękne córki Adam Pierwszy - to tylko nieliczni z szerokiego grona heroicznych przedstawicieli świata żywych i umarłych.


Duchowe przeżycia bohatera Wędrówki pielgrzyma są czynnikiem budzącym ludzkie sumienia. Bogata symbolika przemawia do wyobraźni i serca. Zamieszczone w tekście liczne sigla biblijne kategoryzują dzieło, kierując czytelnika w stronę wartości chrześcijańskich. A ponieważ w codziennym życiu każdy z nas nieustannie podąża naprzód, ważne jest, by się nie zatrzymywać, tylko wiernie naśladować Chrystusa w zwykłej, szarej codzienności. Ta książka bez wątpienia jest w tym pomocna.
 

Komentarze (dotyczące książki / przedmiotu):

dodany: 28.09.2014, 20:11
~Paweł
Witam! Czy to jest stare tłumaczenie Józefa Prowera czy zupełnie nowe? Na czym polegały poprawki?

dodany: 13.10.2014, 10:46
~jack.pl
Jest to w dalszym ciągu tłumaczenie Józefa Prowera. Poprawki wiązały się głównie z przestawieniem szyku wyrazów, które wydawać by się już mogły zbyt archaiczne, stylistyka, wyeliminowanie błędów, nowy skład itp.

Jeżeli posiadasz już konto zaloguj się i zwiększaj punkty za komentarze. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować.
Dodaj swój komentarz:

Autor:
E-mail:
(tylko w celu weryfikacji, pole to nie będzie widoczne dla innych)
wpisz kod
Wpisz kod:

Tutaj mozesz polecic znajomym wybrana pozycje, w tym celu wypelnij ponizszy formularz:

Pozycja:  Wędrówka Pielgrzyma - NOWE WYDANIE 2014
E-mail:  *
Podpis:  *
Wyślij
* pola obowiązkowe

Inne pozycje w dziale Powieści:

Chata

Chata

34.99 zł
 
Herold

Herold

25.00 zł
 

Klienci zainteresowani tą pozycją kupują również:

Do ciebie

Do ciebie

0.90 zł
chwilowo brak
 
Życie Dla Bliźnich

Życie Dla Bliźnich

2.00 zł
chwilowo brak
 
Kalendarz Wyhacz! 2015

Kalendarz Wyhacz! 2015

7.00 zł
nakład wyczerpany
 
Bezpieczne płatności internetowe:
Bezpieczne płatności internetowe
Księgarnia JACK.PL
ul. 3 Maja 68, 43-450 Ustroń
tel. +48 33 854 44 44, +48 33 855 13 87
fax. +48 33 855 13 87 (wew. 30)
biuro(at)jack.pl
więcej »
Największa księgarnia chrześcijańska w Polsce! Wykłady, nauczanie, DVD, muzyka chrześcijańska, muzyka liturgiczna, gadżety chrześcijańskie, akcesoria dla Zborów, Kościołów!