Wyszukiwarka

działy numery katalogowe
tytuły autorzy Znajdź
 

Pobierz ofertę nowości
księgarni w pliku PDF

Polecamy

Sonda

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, zapisz się na listę:
            Rabat
   
min. 50%
Niech cię nie oszuka żaden człowiek
Pukając do drzwi, otwierając serca
Laska Pasterza 2000
Potwór w szafie
Wierni do końca

Książki i materiały drukowane  Powieści 

Potęga miłości


numer katalogowy: K04977
ISBN: 83-89634-01-5
liczba stron: 469
format: 16x22
oprawa: miękka
39.00 zł
chwilowo brak
 
Zapytaj o dostępność pozycji
Prześlij informacje o tej pozycji do:  

       Przy sprzedaży przekraczającej już 500.000 kopii, książka wciąż pozostaje bestsellerem. Jest to wstrząsająca opowieść o Bożej wierności zawartemu z każdym z nas przymierzu miłości,opowieść o tym w jak niepojęty sposób zostaliśmy ukochani przez Boga.
         Rzecz dzieje się w krainie złota, w Kalifornii, w roku 1850. To czasy, w których mężczyźni gotowi byli sprzedać swoją duszę za torbę złota, a kobiety sprzedawały swoje ciała, żeby znaleźć dach nad głową. Według Angel, od mężczyzn nie można było oczekiwać niczego innego, jak tylko oszustwa i zdrady. Sprzedana w dzieciństwie do domu publicznego, teraz żyła podsycaną ciągle nienawiścią. Najgorętszą nienawiść żywiła do mężczyzn, bo to oni wykorzystywali ją i porzucali, zostawiając w jej wnętrzu przerażające poczucie pustki. Wtedy spotkała Michała Ozeasza. Michał we wszystkim pragnął postępować zgodnie z Bożym sercem, dlatego posłuszny Jego wezwaniu, ożenił się z Angel i obdarzył ją bezwarunkową miłością. Powoli, dzień po dniu, udowadniał swoim życiem, że nie spełni gorzkich oczekiwań żony. W końcu serce Angel zaczęło topnieć, bez względu na to, jak bardzo pragnęła się temu przeciwstawić. Niestety, wraz z tą nieoczekiwaną przemianą serca, Angel zaczęła odczuwać miażdżące poczucie winy i braku własnej wartości. Rozpoczęła się jej ucieczka. Ucieczka z powrotem w ciemność, ucieczka od podążającej za nią wytrwale miłości męża, ucieczka w przerażeniu z powodu niemożliwej już do ukrycia prawdy. Uzdrowienie jej ran musiało przyjść od Tego, który kochał ją bardziej niż Michał Ozeasz… Tego, który nie chciał już nigdy wypuścić jej ze swoich objęć.
          Opowiadając na nowo przejmujące przesłanie biblijnej księgi Ozeasza, powieść „Potęga miłości” przedstawia obraz bezwarunkowej, odnawiającej, bezgranicznej miłości Boga w sposób, który ma moc przemienić ludzkie życie.
          Francine Rivers napisała ponad dwadzieścia bestsellerowych powieści i otrzymała wiele nagród za twórczość literacką, w tym nagrodę Critic’s Choice Award, przyznawaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Powieści Kobiecej (RWA) nagrodę RITA w latach 1995, 1996 i 1997, wraz z włączeniem do ekskluzywnej Hall of Fame – grupy największych sław tej organizacji, a także Złoty Medal Amerykańskiego Stowarzyszenia Wydawców Chrześcijańskich ECPA za powieść „The Last Sin Eater”.

Komentarze (dotyczące książki / przedmiotu):

dodany: 8.04.2011, 11:20
~anigra
Przeczytałam wszystkie książki tej autorki przetłumaczone na język polski. "Potęga miłości" tak naprawdę uświadomiła mi jaką miłość ma Bóg do człowieka. Jak bardzo możemy być zbrudzeni grzechem, jak bardzo możemy być odrzuceni przez innych ludzi, a Bóg ma dla nas niezmienną wielką miłość. Oczywiście książka nie mówi o tym bezpośrednio. Jednak wzrusza do łez. Napisana tak, że nie można się oderwać. Czytałam ją 2 noce i wszyscy, którym ją pożyczyłam czytali podobnie...

Mała dziewczynka Angel sprzedana do domu publicznego, później już jako kobieta - zniewolona przez innych ludzi. I wykupiona przez Ozeasza, który daje jej wolność i cierpliwie czeka na jej powrót... Autorka po mistrzowsku przedstawia historię Angel i sprawia, że budzą się w nas niesamowite uczucia. Płaczemy i uśmiechamy się.

Książka ta sprawiła, że już nigdy więcej nie sięgnęłam po literaturę nie-chrześcijańską.

Polecam ją wszystkim, bo czas przy niej spędzony będzie czasem dobrze wykorzystanym.

Jeżeli posiadasz już konto zaloguj się i zwiększaj punkty za komentarze. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować.
Dodaj swój komentarz:

Autor:
E-mail:
(tylko w celu weryfikacji, pole to nie będzie widoczne dla innych)
wpisz kod
Wpisz kod:

Tutaj mozesz polecic znajomym wybrana pozycje, w tym celu wypelnij ponizszy formularz:

Pozycja:  Potęga miłości
E-mail:  *
Podpis:  *
Wyślij
* pola obowiązkowe

Inne pozycje w dziale Powieści:

Klienci zainteresowani tą pozycją kupują również:

Kalendarz zrywany Dobry Zasiew 2017

Kalendarz zrywany Dobry Zasiew 2017

7.99 zł
chwilowo brak
 
Ewangelia według Jana

Ewangelia według Jana

1.00 zł
nakład wyczerpany
 
Brelok z tasiemką do kluczy

Brelok z tasiemką do kluczy

3.00 zł
chwilowo brak
 
Film twojego życia

Film twojego życia

0.50 zł
 
Bezpieczne płatności internetowe:
Bezpieczne płatności internetowe
Księgarnia Jack.pl
ul. Ogrodowa 6, 43-450 Ustroń
tel. +48 783 999 737
biuro(at)jack.pl
więcej »
Największa księgarnia chrześcijańska w Polsce! Wykłady, nauczanie, DVD, muzyka chrześcijańska, muzyka liturgiczna, gadżety chrześcijańskie, akcesoria dla Zborów, Kościołów!