Wyszukiwarka

działy numery katalogowe
tytuły autorzy Znajdź
 

Pobierz ofertę nowości
księgarni w pliku PDF

Polecamy

Sonda

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, zapisz się na listę:

Dobrze, że jesteś!
Dziewczyno ogarnij się
Dziewczyny z mieczami - Lisa Bevere
Fascynujący Izrael - Estera Wieja
Ukryte miejsca - Lynn Austin
Łaska na co dzień

Konkursy  Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki 

21-04-2012

Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

"Zakończony"

Z Tej okazji mamy dla Was konkurs w którym do wygrania jest nie tylko książka, ale również płyta CD z muzyką, która urzeknie każdego.

Zadanie konkursowe:

W komentarzu napisz w kilku daniach (max 10): Dlaczego jesteś lub też nie jesteś ateistą?

Czas trwania konkursu:

Konkurs potrwa od 21.04.2012r - 27.04.2012r. (włącznie)

Wyniki konkursu ogłosimy po: 27.04.2012r.

Nagroda:

1. Miejsce:
Książka "Dlaczego nie jestem ateistą" - Marka Lipskiego

 Czy ateiści są "myślącymi w ogóle" a wierzący osobami  "myślącymi inaczej" a może nawet niemyślącymi wcale?

 To jedno z pytań, na które próbuje odpowiedzieć Marek  Lipski, autor książki Dlaczego nie jestem ateistą. Odpowiada  na nie z punktu widzenia osoby znającej mechanizmy  wpływania na innych ludzi - praktyka, który od wielu lat  zajmuje się szkoleniami z tego zakresu, a także, który  wcześniej wpływał na decyzje innych będąc skutecznym  handlowcem.

 Dlaczego autor nie został ateistą? Znajdziesz w tej książce  kilka ważnych powodów, bliskich każdemu. Nie ma w nich:  wielkiej filozofii, umiłowania prawdy, poszanowania tradycji,  dążenia do dobra ludzkości. Nie znajdziesz w tej książce  również dowodów na istnienie Boga.

2. Miejsce: Płyta CD "Mizmor" zespołu 
Hagada

 Grupa HAGADA powstała w 1994 roku. Inspiracją dla  zespołu jest tradycyjna, religijna muzyka żydowska.

 Hagada miała zaszczyt występować w wielu miejscach  w kraju i za granicą  m.in. na koncertach  organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie im. J.  Korczaka w ramach programu "Antyschematy"  w  uroczystościach rocznicowych organizowanych przez to  stowarzyszenie w Warszawie, Kcyni i Grudziądzu. W  czasie międzynarodowych uroczystości 60 Rocznicy  Męczeńskiej Śmierci Janusza Korczaka na terenie obozu  zagłady w Treblince.

Zasady:

- W komentarzu poniżej proszę pozostawić swojego maila, by w razie wygranej można było się z Tobą skontaktować
- Zwycięzców konkursu wybierze administracja
- Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się mailowo
- Każda osoba może pozostawić tylko jeden komentarz

Pamiętajcie, nie trzeba być zalogowanym użytkownikiem księgarni!
 

Oto wyniki naszego ostatniego konkursu nagrody wędrują...

1. Miejsce i książka poleci: barwinka
2. Miejsce i płytę otrzymuje: Wiesiek

Gratulujemy!
 

Komentarze (dotyczące artykułu):

dodany: 21.04.2012, 12:49
~Paulina "GUFI" Kalinowska
Nie jestem ateistką, ponieważ wierzę w Boga dzięki któremu mamy Pismo Święte i oczywiście ŻYCIE. Moim zdaniem niewiara w nic jest jednak czymś w coś co się wierzy, więc po co marnować taką szansę Życia Wiecznego ? W Biblii jest napisane że Ci, którzy słyszeli o słowie, ale go nie przyjęli nie będą w Księdze Życia czyli trafią do jeziora ognistego. Jezus po to przyszedł na ziemię, aby powiedzieć nam, ludziom, o Słowie Bożym, a więc nie ma na świecie osoby nieświadomej tego, jednak nie przyjmując tego trafią do piekła i nie pójdą do Nieba, gdzie są przygotowane dla nas mieszkania, w których czeka Ojciec !

dodany: 21.04.2012, 13:17
~Wanda
Ja wychowałam się w rodzinie, gdzie nie przykładano wielkiej wagi do religii. Jednak przyjęłam wszystkie sakramenty, bo według moich rodziców tak wypadało. Teraz jestem już w stosownym wieku i mimo tego że moja matka i ojciec nie byli praktykującymi katolikami, to ja wielokrotnie przekonałam się że Bóg istnieje. Dlatego uważam, że moja wiara w Boga pomaga mi w trudnych chwilach, nie należę do dewotek, leżących krzyżem w kościele i uczestniczących w codziennych porannych mszach. Bo wiem i widzę to, jak na co dzień zachowują się te osoby. Kiedy moi synowie byli w okresie dojrzewania, miałam jeszcze na na nich wpływ. Teraz to już dorośli mężczyźni i nie mogę narzucać już im swojej woli, bo sama nie jestem tak do końca w porządku co do częstego uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach.Szanuję mimo wszystko ateistów, każdy ma prawo wybrać swoją drogę.

dodany: 21.04.2012, 13:49
~Wiesiek
Byłem ateistą, żyłem bez sensu i celu usiłując zapełnić każdy kolejny dzień, byłem pełen niepokoju i szyderstwa wobec wierzących , których uważałem za pozbawionych krzty rozumu. Byłem jak liść miotany lada podmuchem wiatru, zbuntowany i zarazem przerażony swoim istnieniem. Kosmos wydawał się pusty i zimny, byłem sam i gdzieś na tym dnie osamotnienia obudziło się we mnie pragnienie czegoś innego, czegoś czego nie umiałem wtedy określić, tęskniłem za czymś odmiennym, lepszym, czymś co nadałoby sens mojej egzystencji. Wtedy przeczytałem książkę Josha McDowella "Zmartwychwstanie" i to było jak trzęsienie ziemi- zrozumiałem ,że Jezus zmartwychwstał i że żyje, a więc to co mówił było prawdą, a wiec Bóg istniał- pewnej sierpniowej nocy wiele lat temu uznałem swoją bezsilność wobec życia i powierzyłem się Temu od którego życie pochodzi:)Uwierzyłem. On zmienił moje życie i dlatego jestem osobą wierzącą- jestem żywym świadectwem wiary, nie konstrukcją myślową czy przekonaniem intelektualnym.

dodany: 23.04.2012, 12:04
~barwinka
Nie jestem ateistką, ponieważ wiem, że życie sprowadza się do czegoś więcej niż życie tu i teraz. Nasza chwila na ziemi jest tylko wstępem do czegoś większego i piękniejszego. Wierzę w Boga i staram się żyć tak jak przykazał. Oczywiście człowiek jest ułomny dlatego daleko mi do świętości. Często upadam. Ale właśnie dlatego, że Wierzę staram się zbliżać do Boga. To on jest moim przewodnikiem. Najtrudniej jest mi przekonać przyjaciół, gdyż większość z nich żyje zasadą że Bóg jest, ale oni mają jeszcze czas żeby się do niego zbliżyć. Ja czuję że każdy dzień jest ważny. I dlatego ciągle Wierzę.

dodany: 23.04.2012, 16:18
~D.
Nie jestem ateistką, ponieważ wierzę!
Wystarczy popatrzeć na otaczający nas świat (góry, morze, gwiazdy, wschody i zachody słońca)- jest za piękny, żeby powstał "z wybuchu" i był tylko wynikiem zjawisk fizycznych. Niewątpliwie jest to dzieło Kogoś, kto ma potężną moc!

Jeżeli posiadasz już konto zaloguj się i zwiększaj punkty za komentarze. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować.
Dodaj swój komentarz:

Autor:
E-mail:
(tylko w celu weryfikacji, pole to nie będzie widoczne dla innych)
wpisz kod
Wpisz kod:

Bezpieczne płatności internetowe:
Bezpieczne płatności internetowe
Księgarnia Jack.pl
ul. Ogrodowa 6, 43-450 Ustroń
tel. +48 783 999 737
biuro(at)jack.pl
więcej »
Największa księgarnia chrześcijańska w Polsce! Wykłady, nauczanie, DVD, muzyka chrześcijańska, muzyka liturgiczna, gadżety chrześcijańskie, akcesoria dla Zborów, Kościołów!