Wyszukiwarka

działy numery katalogowe
tytuły autorzy Znajdź
 

Pobierz ofertę nowości
księgarni w pliku PDF

Polecamy

Sonda

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, zapisz się na listę:

Dobrze, że jesteś!
Dziewczyno ogarnij się
Dziewczyny z mieczami - Lisa Bevere
Fascynujący Izrael - Estera Wieja
Ukryte miejsca - Lynn Austin
Łaska na co dzień

Konkursy  Konkurs Walentynkowy 

Konkurs Walentynkowy

Kochani,
Czekaliście długo na kolejny konkurs, ale mamy nadzieję ,że przypadnie Wam do gustu i chętnie weźmiecie w nim udział.

status:
"ZAKOŃCZONY"
- wkrótce ogłoszenie wyników


Zadanie konkursowe:

W Komentarzu poniżej napisz w kilku zdaniach (max 10) W jaki sposób można okazać miłość drugiej osobie. Czekamy na kreatywne i ciekawe pomysły.

 

Czas trwania konkursu:

Konkurs potrwa od 06.02.2012r - 13.02.2012r.

Wyniki konkursu ogłosimy po: 13.02.2012r.

Nagroda:

Nagrodą w konkursie jest jeden egzemplarz książki "Cztery Miłości" - Lewis C.S.

W kolejnym tomie esejów Clive Staples Lewis (1893-1963), pisarz, filozof, wykładowca uniwersytecki, autor słynnych "Opowieści z Narnii", wyróżnia cztery rodzaje miłości: przywiązanie, przyjaźń, miłość erotyczną i Caritas, która jako miłość Boga i bliźniego jest z nich najważniejsza. 

Lewis pokazuje, jak płynne są granice między poszczególnymi rodzajami miłości - jedna może przechodzić w drugą tak, abyśmy w rezultacie lepiej mogli zrozumieć, kim i po co jesteśmy. 

   Prowokująca, oryginalna opowieść o tym, czym jest prawdziwa Miłość.


Zasady:

- W komentarzu poniżej proszę pozostawić swojego maila, by w razie wygranej można było się z Tobą skontaktować.

- Zwycięzców konkursu wybierze administracja.

- Z zwycięzcami konkursu skontaktujemy się mailowo.
- Każda osoba może pozostawić tylko jeden komentarz

Komentarze (dotyczące artykułu):

dodany: 6.02.2012, 22:31
~Sil
Ja mam jeden, niezawodny sposób. Wczesny ranek, gdy (choć zdarza się to niezmiernie rzadko) mój małżonek wychodzi do pracy wcześniej niż ja. Jeszcze nim zadzwoni jego budzik szukam go wśród pościeli, wtulam się w niego z całej siły i szepczę cicho do ucha "kocham cię. to będzie wspaniały dzień, który szybko się skończy, dzięki czemu szybko wrócisz do mnie bym mogła cię ponownie przytulić". Niby sen, niby mara. A pomaga. Wiem, bo w pozostałe dni (znacznie liczniejsze) to mój małżonek tak mnie wita. Tak okazuje swą miłość do mnie.

dodany: 6.02.2012, 23:19
~Dorota
Moim zdaniem miłość powinno okazywać się nie tyle słowami (które też są ważne, ale nie najważniejsze), lecz czynami. Jeżeli się kogoś kocha, to chce się dla tej soby jak najlepiej, wspiera się ją w trudnych sytuacjach, stara się jej pomóc. Dzieli się z nią zarówno radości, jak i smutki. Miłośc najlepiej okazuje się w ten sposób, że robi się coś dla ukochanej osoby całkowicie bezinteresownie, tylko dlatego, że się ją kocha. I tym czynem chce się jej po prostu sprawić radość. Jeden uczynek, choćby malutki, jest więcej wart niż tysiąc słów. Istnieje powiedzenie, że wiara bez uczynków jest martwa. Myślę, że podobnie można by powiedzieć o miłości: Miłość, oparta jedynie na słowach, a bez konkretnych czynów, jest martwa.

dodany: 7.02.2012, 08:27
~djas
po prostu być.

dodany: 7.02.2012, 16:41
~mamun
Jak ktosi wytrzimoł z chlope trzicet roków, to isto cosi wiy o okazywaniu milości. To nie jeny słowa i gesty, ale tolerowani chrapanio i wiecznie nieopuszczonej deski klozetowej. Wyboczcie, ale tako mie naszła refleksja po niedownej rocznicy. Pozdrowienia!

dodany: 7.02.2012, 20:36
~Wiesiek
Jak okazać miłość? Wstaję codziennie rano ok 5 i modlę sie o bliskich, potem przygotowuję śniadanie, robię zakupy, przygotowuję kanapki do pracy dla całej rodziny i rozwożę wszystkich . W trakcie swoich zajęć wysyłam sms-y z zapytaniem co słychać u żony, modlę się o nią, potem wracam do domu -po drodze robię zakupy i załatwiam sprawy domowe. Ktoś powie,że to mało romantyczne, ale miłośc to właśnie te małe sprawy które codziennie wykonujemy dla osoby kochanej. Mógłbym napisać wzniosłe słowa , ale miłość wyraża się w służeniu sobie z całej siły, z całego serca, i jeszcze trzeba.... przytulić, pocałować i powiedzieć,że się kocha...

dodany: 8.02.2012, 23:55
~karola
Jak okazuję swoją miłość bliskiej osobie?Jestem z nią tak w radosnych chwilach jak i w ciężkich momentach.Dziekuję jej za każdy kolejny wspólny dzień,jest w moich myslach i modlitwach.Wybaczam,mówię,ze kocham a kiedy ma ciężkie chwile staram się być blisko by wiedział,że zawsze może na mnie liczyć.Bo czy na tym nie polega miłość?by być blisko kochanej osoby i by ona czuła że może na mnie liczyć zawsze?

dodany: 9.02.2012, 00:15
~karola
Jak okazać miłość drogiej osobie?być z nią tak w radosnych jak i ciężkich chwialch,wspierać ją,wybaczać,okazywać miłość.Stać za nia murem choćby waliły pioruny.Dać jej pewność,że zawsze może na nas liczyć i po prostu z nią być tak na co dzień.

dodany: 9.02.2012, 10:30
~Małgorzata Riebandt
Miłości do drugiej osoby nie można się nauczyć. To musi być coś bardzo naturalnego, osobistego. Okazujemy sobie miłośc nawet nie wiedząc że to robimy. My w Rodzinie okazujemy sobie miłość poprzez wzajemne zrozumienie, szacunek którego uczymy nasze dziecko a takzę poprzez codzienność w każdym dniu naszego delikatnego zycia. Okazywanie miłości u Nas jest tak oczywiste że aż naturalne, nie na pokaz. Przytulanie, zostawianie sobie liścików a co najważniejsze wspólne spędzanie czasu ze sobą. Nie lubimy maksymy razem a jednak osobno... Pozdrawiam

dodany: 9.02.2012, 21:51
~Monia
W miłości ważne jest wyczucie słów i chwili. Bo właśnie słowami najczęściej wyrażamy swoje uczucia, a słowa te potrafią być niezwykle piękne. Lecz to co czynimy dla drugiej osoby, to ile ciepła, zaangażowania i czułości wkładamy w każdy gest, każdy podarunek czy też nawet uśmiech, dla ukochanej osoby bardzo wiele znaczą. To te maleńkie rzeczy, te drobne chwile przyjemności mówią niekiedy o naszej miłości więcej niż słowa.
Czasm wystarczy delikatny pocałunek, a niekiedy ciepły uśmiech, by zrozumieć, że miłość okazujemy nawet w tych chwilach, które wydają się nam całkiem zwyczajne:)

dodany: 10.02.2012, 22:44
~godmyt
Miłość to dotyk, a dotyk to ciepło i niewysłowiona bliskość,spojrzenia, które mówią więcej niż byśmy chcieli i potrafili powiedzieć.
Bliskość to stawanie przed sobą w prawdzie, to poczucie bezpieczeństwa, szczerość, autentyczność, czas poświęcony drugiej osobie.
A ten czas ofiarowanym Innym jest najpiękniejszym prezentem, jaki możemy komuś podarować-nigdy nie zostanie nam zwrócony, nie można go cofnąć.
Słowa nie wyrażą wszystkiego, co czujemy.
Dlatego trzymamy kogoś za rękę, gdy nic więcej nie można zrobić; milczymy, gdy ktoś płacze; spoglądamy ukradkiem by uwielbiać kogoś w zwykłych sytuacjach; uśmiechamy się, gdy spotkamy się spojrzeniami; czuwamy, gdy ktoś śpi; dotykamy by mieć pewność, że jesteśmy wystarczająco blisko.
Bo miłość to trwanie i totalna akceptacja drugiej osoby, więcej dać nie możemy od tego, by po prostu BYĆ! Zawsze na wyciągnięcie ręki :)

dodany: 12.02.2012, 22:04
~Wojciech
Od czasu do czasu gdy rano wstaję do pracy zostawiam bukiet kwiatów w wazonie wraz z listem miłosnym napisanym na ładnym papierze i drobnym słodkim upominkiem. Wiem, że moja żona będzie zaskoczona, ale przede wszystkim szczęśliwa. Tym samym ja okazuje jej miłosć, szacunek i podziekowanie za jej obecność i szczęście jakie mi daje. Ale tak naprawdę to ciągle się uczę okazywac jej miłość.

Jeżeli posiadasz już konto zaloguj się i zwiększaj punkty za komentarze. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować.
Dodaj swój komentarz:

Autor:
E-mail:
(tylko w celu weryfikacji, pole to nie będzie widoczne dla innych)
wpisz kod
Wpisz kod:

Bezpieczne płatności internetowe:
Bezpieczne płatności internetowe
Księgarnia Jack.pl
ul. Ogrodowa 6, 43-450 Ustroń
tel. +48 783 999 737
biuro(at)jack.pl
więcej »
Największa księgarnia chrześcijańska w Polsce! Wykłady, nauczanie, DVD, muzyka chrześcijańska, muzyka liturgiczna, gadżety chrześcijańskie, akcesoria dla Zborów, Kościołów!