Wyszukiwarka

działy numery katalogowe
tytuły autorzy Znajdź
 

Pobierz ofertę nowości
księgarni w pliku PDF

Polecamy

Sonda

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, zapisz się na listę:

Dobrze, że jesteś!
Dziewczyno ogarnij się
Dziewczyny z mieczami - Lisa Bevere
Fascynujący Izrael - Estera Wieja
Ukryte miejsca - Lynn Austin
Łaska na co dzień

Książki i materiały drukowane  Nauczanie 

Człowiek fascynująca istota


numer katalogowy: K04634
ISBN: 3-89397-639-6
liczba stron: 156
format: 16x21
oprawa: twarda
16.00 zł
 
Zapytaj o większą ilość
Prześlij informacje o tej pozycji do:  
W książce Człowiek - fascynująca istota odkryjesz wiele bardzo istotnych szczegółów tego, co czyni cię szczególną, ludzką istotą. Dlaczego nie miałoby cię zadziwić na przykład to, że:

 

  • W rzeczywistości słyszymy nie parą uszu, ale sześcioma. Pomaga nam to nie tylko orientować się w przestrzeni, ale również pomaga skoncentrować się na jednej rozmowie w pokoju pełnym rozmawiających równocześnie ludzi.
  • Nerw optyczny, połączenie informatyczne od oka do mózgu, ma grubość zaledwie 2 mm, ale zawiera pomad milion włókien nerwowych, odizolowanych jedno od drugiego. Nawet w naszym nowoczesnym świecie połączeń światłowodowych, inżynierowie mogą tylko marzyć o posiadaniu kabla o tak zaawansowanych technicznie właściwościach.
  • Potrafimy normalnie rozróżnić około 10 tysięcy różnych zapachów, ale nawet ta zdumiewająca zdolność może się bardzo rozwinąć w miarę praktyki, jak to się dzieje z zawodowymi kiperami wina czy kawy.
  • Nasze serce bije około 100 tysięcy razy dziennie i przepompowuje w ciągu życia wystarczającą ilość krwi, by napełnić wielki drapacz chmur. W każdej kropli naszej krwi znajduje się ok. 250 milionów czerwonych krwinek; liczba tych krwinek w całej naszej krwi jest niewyobrażalna - 25 bilionów.
  • Nasz mózg składa się z około 100 miliardów komórek nerwowych; jest to ten sam rząd wielkości, co liczba gwiazd w naszej Galaktyce. Łączna długość włókien nerwowych w samym mózgu przekracza znacznie odległość od Ziemi do Księżyca.

      
Te małe powyższe próbki pozwalają rzucić okiem na wiele wyjątkowych cech naszego projektu i budowy, które zostały szerzej omówione w tej książce. Dzięki nim tytuł książki Człowiek -fascynująca istota jest szczególnie stosowny.

Podając wiele zdumiewających medycznych, fizycznych, chemicznych i teoretyczno-informatycznych szczegółów na temat sposobu naszego stworzenia, autor nie pozostawia nas samym sobie. Wyciąga z tego wszystkiego logiczne wnioski na temat Tego, od którego pochodzi ludzkość. Zajmuje się pytaniem, jak wygląda nasza pozycja w oczach naszego Stwórcy i jakie jest nasze przeznaczenie. Szczególnie głęboko zajmuje się aspektem naszego stworzenia na wieczność.

Książka ta nie jest skierowana do jakiejś konkretnej grupy czytelników, lecz raczej do każdego zdolnego się zaciekawić, zadziwić i zainteresować odkrywaniem nowych rzeczy. Zarówno laicy, jak i wyspecjalizowani czytelnicy zostaną dobrze obsłużeni podczas jej lektury.

Komentarze (dotyczące książki / przedmiotu):

Jeżeli posiadasz już konto zaloguj się i zwiększaj punkty za komentarze. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować.
Dodaj swój komentarz:

Autor:
E-mail:
(tylko w celu weryfikacji, pole to nie będzie widoczne dla innych)
wpisz kod
Wpisz kod:

Tutaj mozesz polecic znajomym wybrana pozycje, w tym celu wypelnij ponizszy formularz:

Pozycja:  Człowiek fascynująca istota
E-mail:  *
Podpis:  *
Wyślij
* pola obowiązkowe

Inne pozycje w dziale Nauczanie:

Klienci zainteresowani tą pozycją kupują również:

Do ciebie

Do ciebie

1.00 zł
chwilowo brak
 
Kalendarz zrywany Dobry Zasiew 2017

Kalendarz zrywany Dobry Zasiew 2017

7.99 zł
chwilowo brak
 
A co potem?

A co potem?

0.60 zł
chwilowo brak
 
Bezpieczne płatności internetowe:
Bezpieczne płatności internetowe
Księgarnia Jack.pl
ul. Ogrodowa 6, 43-450 Ustroń
tel. +48 783 999 737
biuro(at)jack.pl
więcej »
Największa księgarnia chrześcijańska w Polsce! Wykłady, nauczanie, DVD, muzyka chrześcijańska, muzyka liturgiczna, gadżety chrześcijańskie, akcesoria dla Zborów, Kościołów!